NUTRISTICK – delší výdrž a výraznější chuť

Naskladnili jsme nové příchutě naší série NUTRISTICK. Jedná se o upgrade produktů – nikotinový liquid jsme nahradili nikotinovou solí.

Nikotinová sůl

Nikotinová sůl vzniká zpětným přidáním vhodné kyseliny, čímž se vrátí do své původní formy – stává se opět solí. Nejčastěji se přidává kyselina benzoová, která se běžně vyskytuje v potravinách, například v nápojích, ovocných výrobcích, hořčici, koření a dalších jako konzervant. Nemusíte se obávat, že by nikotinová sůl byla slaná. Jedná se pouze o sloučeninu soli, která je téměř pH neutrální. S touto výrobou začala v minulosti americká společnost PAX.

Klasický nikotin obsažený v liquidech se získává z tabákových listů, kde se vyskytuje ve formě soli, tedy v neutralizované podobě, a je zcela přírodní. Pro výrobu běžných liquidů se však používá tzv. separovaný nikotin, který je oddělený od kyseliny – tedy zásaditý. Často se také označuje jako „free-base nikotin“ nebo „volný nikotin“. Oddělením od kyseliny tento nikotin získává vysoké pH a v takové formě může při vyšších dávkách škrábat v krku a být nepříjemný.

Výhody nikotinové soli oproti běžnému nikotinu

Menší dráždivost – největší výhodou je bezesporu to, že nikotinová sůl oproti běžnému nikotinu neškrábe v krku. Uživatel tak může užívat větší množství nikotinu než s běžným e-liquidem.

Rychlejší odpařování – lépe se odpařuje i za nízkých teplot.

Přirozenost – díky přirozenější formě nikotinu se sůl lépe a rychleji vstřebává do krve a déle se v těle udržuje. Zajišťuje tak větší požitek z potahu.

Účinnost – účinky nikotinové soli jsou srovnatelné s účinky nikotinu v klasických cigaretách.

Chuť – nikotinová sůl nabízí lepší podání chuti díky neutrálnímu pH.

Výdrž – díky síle nikotinu a dobrému vstřebávání stačí uživatelům nikotinové soli menší počet potáhnutí. Menší počet potažení představuje výhodu také v tom, že nedochází k takovému opotřebovávání žhavící hlavy, která díky tomu vydrží déle. Zároveň se šetří i baterie. Díky tomu může i menší e-cigareta s malou baterkou vydržet až několikanásobně déle.

Spotřeba – nižší spotřeba, než při používání e-liquidu.

Přejít na zboží